07.07.2016

Wielki Finał akcji #rekordowamiska

Największa w Polsce akcja na rzecz schronisk zakończona sukcesem! Rekord Guinnessa pobity, a ponad 21 ton karmy trafiło do 6 placówek dla bezdomnych psiaków!

Jak to się zaczęło?
1. W sezonie wakacyjnym schroniska są w trudniejszej niż zwykle sytuacji.
2. Mimo wielu kampanii edukacyjnych, wciąż wiele osób porzuca swoje zwierzaki przed urlopowymi wyjazdami – na przełomie czerwca i lipca liczba podopiecznych w schroniskach wzrasta średnio o 40%.
3. Spada też w tym okresie wysokość datków i darowizn, które standardowo wpływają na konto tych placówek.
4. Potrzeby wsparcia są zatem o wiele większe niż zwykle.

Co mogliśmy zrobić?
5. Z pomocą przyszła akcja #rekordowamiska zorganizowana przez serwis Ceneo.pl.
6. #rekordowa miska to akcja jakiej jeszcze nie było – największa akcja na rzecz schronisk dla zwierząt w Polsce!
7. Postanowiliśmy ustanowić oficjalny, zgłoszony w Biurze Rekordów w Londynie Rekord Guinnessa w liczbie pełnych misek dla schronisk.
8. Aby go ustanowić musieliśmy w ciągu 30 dni (od 6 czerwca do 5 lipca) zebrać 70 tys. misek po 300 gram każda – w sumie 21 karmy dla schronisk.

Wirtualne pospolite ruszenie!
9. Wyjątkowość akcji polegała na tym, że bicie rekordu oparte było o zaangażowanie internautów i posiadaczy smartfonów. Aby wesprzeć akcję, pomóc bezdomnym zwierzakom i włączyć się do bicia rekordu Guinnessa wystarczyło poświecić TYLKO minutę swojego czasu. Pomoc w akcji nie wiązała się z żadnym przekazywaniem datków finansowych!!
10. Wystarczyło pobrać aplikację serwisu Ceneo.pl i kliknąć w niej baner z psem. Za każdy taki klik, serwis Ceneo.pl – organizator i sponsor akcji – kupił jedną pełną miskę karmy.
11. Przelicznik był zatem prosty: 1 apka i 1 klik to jedna pełna miska karmy
12. Do rekordu potrzebowaliśmy 70 tys. misek – udało nam się zapełnić 70 798 misek! W przeliczeniu dało to 21 239,5 kg karmy.
13. Karma została kupiona i oficjalnie zważona (na potrzeby rekordu Guinnessa) dzień po zakończeniu zbiórki, 6 lipca. Podzieliśmy ją na sześć równych części i w kolejnym dniu, 7 lipca, dostarczyliśmy do 6 schronisk: w Celestynowie, w Zielonej Górze, Koninie, Koszalinie, Chorzowie i Bydgoszczy.
14. Na każde z 6 schronisk wypadło ponad 3,5 tony karmy!

Głównym Partnerem akcji było Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce.

WAŻNE LICZBY REKORDOWEJ MISKI:
• 30 – tyle dni trwało bicie rekordu Guinnessa na największą ilość karmy zgromadzonej na rzecz schronisk („Most pet food donated to charity within one month”)
• 70 000 – tyle minimum psich misek musieliśmy zapełnić
• 70 798 – tyle misek ostatecznie udało się zapełnić
• 21 239,5 kg – tyle karmy kupiliśmy
• 6 schronisk – otrzymało już naszą karmę
• 3 539 kg – tyle karmy pojechało do każdego z nich
• 2-3 miesięcy – przez tyle czasu obdarowane schroniska nie muszą martwić się o wyżywienie podopiecznych!

A tak przebiegało wielkie finałowe ważenie karmy:

 IMG_8487

Tony karmy gotowe do ważenia

IMG_8520

Licznik start!

IMG_8535

Pierwsze worki karmy trafiają na wagę – wszystko pod czujnym okiem przedstawiciela Urzędu Miar i Wag, niezależnych świadków z Kliniki Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego i Związku Kynologicznego oraz trzech rejestrujących cały proces kamer.

IMG_8555

Przy okazji zorganizowaliśmy wakacyjną imprezę dla miłośników psów. Odwiedził nas m.in. ratownik karkonoskiego oddziału GOPR z Rico…

IMG_8586

…a także przedstawiciele Słuzby Celnej – oczywiście również z „psimi pracownikami”.

IMG_8711

Było wesoło – podczas pokazu „psich sztuczek”…

IMG_8676

…a także poważnie – podczas debaty o adopcji psiaków ze schronisk, z udziałem przedstawicieli wrocławskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce, Fundacji 2+4 i topowych blogerów (Marii z Oczekujac.pl, Ani – NieperfekcyjnejMamy i Weroniki z Mavelo)

IMG_8738

Odwiedził nas Sylwester Wardęga ze swoim słynnym Psiakobusem. Cały czas była z nami także ekipa Eska Summer City, która relacjonowała imprezę na żywo na radiowej antenie!

IMG_8474

Udało się! Jest rekord – 21 239,5 kg karmy!

Tagi: , ,