27.08.2018

Szkolne wyprawki chętniej kupujemy w sieci. „Dobry start” wpływa na decyzje zakupowe.

Większość z nas zakupy szkolnych wyprawek chce sfinansować z rządowego programu „Dobry Start” wynika z badań przeprowadzonych przez serwis Ceneo.pl. W tym roku co 3 rodzic deklaruje, że na zakup zeszytów i przyborów nie wyda więcej niż 300 złotych, czyli tyle ile wynosi rządowe świadczenie.


W tym roku rodzice po raz pierwszy mogą skorzystać z rządowej pomocy przy zakupie wyprawek. Jak wynika z danych serwisu Ceneo.pl już w lipcu zainteresowanie artykułami szkolnymi w sklepach internetowych wzrosło o 13% w porównaniu do poprzedniego roku. Pierwsze tygodnie sierpnia to już wzrost o ponad 20%. Z pewnością na te wyniki wpływ ma nie tylko rosnąca popularność zakupów internetowych, ale również fakt, że już w połowie lipca rząd wypłacił pierwsze świadczenia z programu „Dobry Start” – wyjaśnia Tomasz Jankowski PR Manager Ceneo.pl

Z badań wśród internautów przeprowadzonych przez serwis na przełomie lipca i sierpnia wynika, że tylko co 5 rodzic odłożył pieniądze na zakup szkolnej wyprawki. Zdecydowana większość deklaruje, że finansuje zakupy książek i szkolnych przyborów z bieżących wydatków. Niektórzy przeznaczają na to pieniądze z innych świadczeń takich jak np. alimenty.

Szkolne wyprawki kupujemy w kilku etapach

Rodzice, którzy w tym roku muszą kupić dzieciom książki przyznają, że ich ceny wzrosły w porównaniu do poprzedniego roku. Mimo to większość ankietowanych wskazała,
że najczęściej decyduje się na ich zakup w księgarniach. Na kolejnych miejscach znalazły się sklepy internetowe i serwisy ogłoszeniowe gdzie sprzedawane są używane podręczniki.

W przypadku akcesoriów szkolnych Polacy deklarują, że kupują je głównie w supermarketach lub sklepach papierniczych. Co 3 rodzic planuje ich zakup w sklepach internetowych. Z analizy którą przeprowadziliśmy pod koniec czerwca wynika, że za najtańszą wyprawkę szkolną w sklepach internetowych trzeba zapłacić około 160 złotych. Do tej kwoty trzeba doliczyć jeszcze koszty wysyłki, choć niektóre sklepy internetowe gwarantują bezpłatną dostawę nawet w 48 godzin – podkreśla Jankowski.

Gwiezdne Wojny najpopularniejszym motywem wśród artykułów szkolnych

Wśród artykułów szkolnych, które rodzice najchętniej wybierają w sklepach internetowych są tornistry i plecaki. Kolejnymi produktami, które cieszą się dużym zainteresowaniem są zeszyty, kredki i długopisy. Co ciekawe zdecydowanie najmodniejszym motywem artykułów szkolnych w tym roku są Gwiezdne Wojny. Na kolejnych miejscach znalazły się motywy z kotem Pusheen i lalka Barbie.

Tagi: , , , , , ,