16.07.2018

Słaba gra piłkarzy podczas mundialu odbiła się na sprzedaży on-line

W czasie mundialu Polacy chętniej wybierali w sklepach internetowych produkty sezonowe niż te z oferty mundialowej- wynika z danych Ceneo.pl.
W czerwcu najpopularniejszą kategorią w serwisie była ta z basenami i brodzikami ogrodowymi.

Telewizory i koszulki reprezentacji pomimo wzrostu o 11% w porównaniu do czerwca 2016, kiedy rozgrywane były piłkarskie mistrzostwa Europy znalazły się kolejno na czwartym i piątym miejscu. Kibice przed mundialem pokładali ogromne nadzieje w drużynie Adama Nawałki. Z badania przeprowadzonego tuż przed mundialem przez serwis Ceneo.pl wynikało, że co trzeci kibic liczył na to, że reprezentacja Polski zakończy udział w mundialu w ćwierćfinale. Odpadnięcie z rozgrywek rozgniewało fanów i drastycznie obniżyło zainteresowanie gadżetami dla kibiców, a także produktami z oferty mundialowej przygotowanej przez sklepy i producentów. Pierwszy znaczący spadek sprzedaży w sklepach internetowych w tej kategorii były zauważalny już po pierwszym przegranym meczu z Senegalem. Na szczęście nie trwał on długo i przed drugim meczem wzrósł, choć nie osiągnął już poziomu sprzed mundialu. Druga porażka przekreśliła szanse zarówno na sukces naszej reprezentacji, jak i sukces sprzedawców. – komentuje Łukasz Giewartowski Analysis and Reports Department Manager Ceneo.pl.

Mundial w sklepach internetowych pod znakiem wyprzedaży

Kiepska gra polskiej reprezentacji na rosyjskich boiskach zmusiła do dodatkowej pracy nie tylko sztab szkoleniowy reprezentacji, ale i działy analiz wśród producentów i właścicieli sklepów internetowych. Po tym, jak reprezentacja polski przekreśliła swoje szanse na awans do dalszego etapu rozgrywek, wielu sprzedawców podjęło decyzję o wprowadzeniu promocyjnych ofert na akcesoria dla kibiców i część oferty przygotowanej z myślą
o mistrzostwach świata. Ceny niektórych produktów natychmiast spadły. Doskonale było to widać na przykładzie oficjalnej koszulki naszej reprezentacji. Korzystając z funkcji historia cen w Ceneo każdy użytkownik może sprawdzić, w jak krótkim czasie jej cena obniżyła się o ponad 200 złotych. W przypadku niektórych gadżetów obniżki sięgały od 30 do nawet 50 procent.– wymienia Katarzyna Stehlik Sales Department Director Ceneo.pl

Jak wynika z danych Gemius/PBI w czerwcu 2018r. każdego dnia serwis Ceneo.pl odwiedzało na wszystkich urządzeniach średnio blisko 4 mln internautów.

Tagi: , , , , , ,