30.11.2015

Program Certyfikacji Platform E-commerce Ceneo.pl – edycja 2015/2016

Przyznawane raz w roku certyfikaty Ceneo.pl potwierdzają, że posiadające go platformy e-commerce posiadają pełen zakres funkcjonalności i narzędzi wspierających integrację sklepu z serwisem. Dokument świadczy o najwyższej jakości oprogramowania dla e-sklepów według warunków i standardów Ceneo.pl.

W przeprowadzonym przez nas sondażu wśród współpracujących z nami e-sklepów jednym z najważniejszych kryteriów wyboru platformy e-commerce była automatyczna integracja z porównywarkami. Ceneo.pl dostarcza sklepom nawet 40% zamówień, a sklepy chcą w pełni zautomatyzować proces pokazywania u nas swoich ofert i wykorzystać wszystkie narzędzi promocji i sprzedaży jakie im oferujemy. Postanowiliśmy zatem pomóc sklepom w wyborze najlepszych gotowych rozwiązań na rynku, które w pełni, automatycznie i bez dodatkowych nakładów finansowych integrują się z naszymi funkcjonalnościami. Takim platformom od tego roku będziemy przyznawać Certyfikaty Ceneo.pl – tłumaczy ideę Programu Certyfikacji Platform Marcin Łachajczyk, dyrektor zarządzający Ceneo.pl.

W 2015 roku Certyfikat „Platforma e-commerce wg Ceneo.pl” otrzymują cztery rozwiązania:

certyfikaty 2016

Certyfikaty są przyznawane na okres roku, obowiązują do końca 2016 roku.

Z szacunków Ceneo.pl wynika, że stosunek sklepów opartych o własne i gotowe rozwiązania wynosi 20:80. Jesteśmy przekonani, że nasz certyfikat pomoże wszystkim e-commercowym start-upom, jak i tym sprzedawcom, którzy rozważają zmianę platformy, w podjęciu najlepszej decyzji – takiej, która realnie przełoży się na wzrost sprzedaży i rozwój ich biznesów. Trzymamy za nich kciuki, certyfikowanym platformom gratulujemy, a pozostałych dostawców oprogramowania zachęcamy do poszerzania zakresu integracji z naszym serwisem – podsumowuje Marcin Łachajczyk.

Certyfikat Ceneo.pl potwierdza, że posiadająca go platforma e-commerce:

 • zapewnia pełen zakres funkcjonalności i narzędzi wspierających integrację sklepu z serwisem Ceneo.pl,
 • świadczy o najwyższej jakości oprogramowania według warunków i standardów Ceneo.pl,
 • gwarantuje tym samym korzystającym z niej sklepom szybki i łatwy dostęp do istotnego kanału sprzedaży, jakim jest serwis Ceneo.pl.

Zasady Programu Certyfikacji Platform E-commerce Ceneo.pl:

1. Certyfikaty Ceneo.pl są przyznawane raz w roku na przełomie listopada i grudnia, na okres kolejnych 12 miesięcy. Po upływie roku od daty przyznania certyfikat traci swoją ważność, a platforma zostaje poddana ponownej weryfikacji w kolejnej edycji Programu.
2. W każdej kolejnej edycji Programu Ceneo.pl weryfikuje wszystkie dostępne na polskim rynku platformy e-commerce pod kątem posiadanego zakresu narzędzi i funkcjonalności wspierających integracje sklepu z serwisem. Sprawdzane są:

 • generowanie pliku XML – które pozwala sklepom w sposób automatyczny i poprawny wygenerować plik XML dla Ceneo.pl
 • generowanie rozszerzonego pliku XML dla Ceneo –które pozwala sklepom w sposób automatyczny i poprawny wygenerować rozszerzony plik XML dla Ceneo.pl
 • możliwość wyboru produktów do prezentacji na Ceneo.pl –która pozwala sklepom w sposób poprawny wybierać produkty do prezentacji na Ceneo.pl.
 • moduł Zaufane Opinie / POK stary – który pozwala sklepom w sposób automatyczny na przyłączenie się do programu Zaufane Opinie i Programu Ochrony Kupujących
 • moduł Zaufane Opinie / POK nowy – który pozwala sklepom w sposób automatyczny na przyłączenie się do programu Zaufane Opinie i Programu Ochrony Kupujących generując nowy skrypt.
 • moduł Widget Opinii – który pozwala sklepom w sposób automatyczny na włączenie widgetu Ceneo.pl
 • moduł CPA – który pozwala sklepom w sposób automatyczny na włączenie integracji z Ceneo.pl poprzez generowanie skryptu CPA
 • obsługa telefoniczna/mailowa korzystającego z danej platformy sklepu pod względem implementacji rozwiązań wspierających jego integrację z Ceneo.pl

3. Coroczna weryfikacja platform e-commerce w ramach kolejnych edycji Programu jest automatyczna i nie wymaga złożenia aplikacji ze strony dostawcy platformy.
4. Certyfikowane w danym roku platformy otrzymują certyfikat w formie elektronicznej oraz drukowanej.
5. Znak certyfikatu jest własnością Ceneo.pl i podlega zwrotowi z chwilą wygaśnięcia jego ważności, chyba że platforma potwierdzi prawo do certyfikatu w kolejnej edycji.

 

Tagi: , , ,