12.07.2011

Nowa, bezpłatna aplikacja Ceneo na Androida

Ceneo wydało kolejną mobilną aplikację, tym razem dla użytkowników telefonów z systemem operacyjnym Android. W maju porównywarka przygotowała widget na Androida, który dostarczał podstawowych funkcji wyszukiwania produktów. Obecna wersja w pełni funkcjonalnej aplikacji mobilnej jest jego zapowiadanym rozwinięciem. Aplikacja jest już dostępna w Android Markecie, osoby posiadające do tej pory widget mogą ją pobrać jako aktualizację.

Dostępny do tej pory widget Ceneo umożliwiał wyszukiwanie produktów w katalogu Ceneo poprzez wpisanie nazwy, głosowo oraz za pomocą skanera kodów kreskowych. Wyniki wyszukiwania były prezentowane w mobilnej wersji porównywarki (m.ceneo.pl). Obecnie widget jest zintegrowany z nową aplikacją, dostarczając w ten sposób kompleksowego rozwiązania. Bardzo wygodną funkcją nowej aplikacji jest schowek, który umożliwia użytkownikom zapamiętywanie wybranych produktów, aby móc wrócić do nich w późniejszym czasie.

„Aplikacja Ceneo na Androida jest bardzo przydatnym narzędziem. Umożliwia porównywanie cen podczas zakupów w tradycyjnych sklepach, za jej pośrednictwem można także przejść na stronę e-sklepu w celu dokonania zakupu” – mówi Joanna Heine, Starszy Analityk Biznesowy z Ceneo.pl – „cały czas obserwujemy rosnącą sprzedaż smartphonów, Android jest jednym z najbardziej znaczących obecnie systemów operacyjnych dostępnych na telefony czy tablety. W skali globalnej każdego dnia aktywowanych jest aż 500 tysięcy urządzeń z Androidem. To dla nas bardzo ważne, aby nadążać za trendami i dostarczać użytkownikom mobilnym jak najlepszych rozwiązań.”

Aplikacja Ceneo na Androida jest dostępna od 7 lipca, można ją pobrać
bezpłatnie pod adresem: Ceneo na Androida