05.01.2016

Jedziemy z Orkiestrą! Od Ceneo.pl dla WOŚP: unikatowy model kultowego auta!

Do 17 stycznia można pod adresem www.orkiestra.ceneo.pl licytować kultowego Citroena 2CV, który – po roku działań promocyjnych w kampaniach Ceneo.pl, został przekazany przez ten serwis na rzecz WOŚP. Auto będzie też jedną z głównych atrakcji wrocławskiego finału Orkiestry.

Środki z licytacji zasilą konto fundacji, która podczas tegorocznego Finału – w niedzielę 10 stycznia – zbiera na specjalistyczny sprzęt do oddziałów pediatrycznych oraz godną opiekę medyczną seniorów.

Licytowany egzemplarz brał udział w teledysku Ceneo.pl „Just touch this – kliknij to!”, a latem zjeździł całe polskie wybrzeże w ramach akcji Ceneoplaże! Samochód został na ten cel fantazyjnie oklejony w pomarańczowo – granatowe kolory. Bez większego problemu można jednak przywrócić pojazdowi jego oryginalny, kremowy kolor.

– Dlaczego sprzedajemy tak wyjątkowy pojazd? Jest okazja, by służył on podwójnie: swojemu nowemu właścicielowi w przeżywaniu motoryzacyjnych przygód, a Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy w pomaganiu innym! Co prawda darzymy autko niemałym sentymentem, ale nie wahamy się, gdy cel uświęca środki – mówi Jakub Walczak, kierownik Działu Marketingu Ceneo.pl

Citroen 2CV to zabytkowy youngtimer o konstrukcji z początku poprzedniego wieku. Auto ma ponad 30 lat, ale jest w idealnym stanie. Czterodrzwiowe, z dużą klapą bagażnika i składaną tylną kanapą, wyposażone jest w dwucylindrowy silnik typu boxer o charakterystycznym dźwięku. Zdejmowany płócienny dach w jednej chwili zmieni pojazd w kabriolet.

To model kultowy. Citroenem 2CV jeździli między innymi agent 007 i słynny żandarm z Saint – Tropez. Swojemu nowemu właścicielowi zagwarantuje niezapomniane przeżycia, zazdrosny wzrok innych użytkowników dróg oraz… możliwość wprawiania się w zawodzie mechanika samochodowego.

Podczas wrocławskiego finału Orkiestry Citroena można będzie oglądać w dwóch miejscach. Przed południem (między 10 a 14) stanie przed sztabem Orkiestry w Barze Barbara przy ul. Świdnickiej.

– Można będzie do niego wsiąść, zrobić zdjęcie. „Biletem wstępu” będzie czerwone orkiestrowe serduszko – zaprasza Jakub Walczak.

W drugiej części dnia – od 16 do wieczora – samochód stanie obok sceny i uzupełni scenografię muzycznych koncertów na Pl. Nowy Targ.

Tagi: , , ,