25.07.2016

Dzięki Pokemon GO rośnie sprzedaż powerbanków

Pokemonowe szaleństwo ogarnęło również Polaków. Szybko okazało się, że zarabia na nim nie tylko produkujące tę kultową grę Nintendo, ale swoją rynkową szansę wykorzystują także producenci akcesoriów do telefonów.

Łapanie stworków niestety mocno i szybko zużywa smartfonowe baterie – a tych w terenie nie ma jak doładować. Nie dziwi zatem zbyt mocno fakt, że w pierwszych dniach lipca (czyli od światowej premiery gry) w serwisie Ceneo.pl wyjątkowo wzrosło zainteresowanie powerbankami – w ciągu ostatnich dwóch tygodni ich sprzedaż skoczyła aż o 300%! Dla porównania: w styczniu 2016 sprzedało się ok 480 sztuk, zaś w pierwszych 3 tygodniach lipca – już niemal 2000.

Łowcy Pokemonów wybierają droższe modele – średnia cena najpopularniejszych w lipcu oscyluje wokół 100 zł. To dużo więcej, niż przed debiutem Pokemon GO – wcześniej popularnością cieszyły się powerbanki kosztujące od 50 do 70 zł (najtańszy powerbank na Ceneo.pl kosztuje ok 10 zł). Jednak tylko droższe modele gwarantują nawet kilkukrotne doładowanie telefonu – a taka możliwość może być kluczowa w momencie znalezienia w terenie rzadkiego okazu stworka.

top 5

„Pokemon” w opisie – gwarancją sprzedaży!

 Produktów powiązanych z marką Nintendo (przede wszystkim gier i książek, ale także np. licencjonowanych gadżetów) w serwisie Ceneo.pl jest obecnie ok 1500. Ich popularność w okresie czerwiec – lipiec br. wzrosła średnio o ok 66%, ale w przypadku niektórych z nich – jak np. konsoli New Nintendo 3DS XL  – o niemal 380%.

Oczywiście, najpopularniejszym obecnie motywem są Pokemony. Widać to nie tylko po popycie, ale także po podaży – sklepy oferują na Ceneo.pl coraz więcej różnych produktów, w których opisie używane jest słowo „pokemon”. Tylko w tym roku (2 kwartały) dodano więcej ofert z tym słowem, niż na przestrzeni ostatnich 5 lat. Kiedyś oferta „pokemonowa” dotyczyła niemal w 100% gier i konsoli, czyli bazowych produktów Nintendo. W lipcu widzimy, że z dnia na dzień pojawia się coraz więcej produktów „około-pokemonowych”: książek i komiksów nawiązujących do fabuły gier, zabawek, ubrań z nadrukami najpopularniejszych stworków, plakatów czy figurek. Nowością, która zadebiutowała w serwisie Ceneo.,pl w lipcu br., są etui i pokrowce na telefony i tablety z pokemonowym motywem graficznym.

 

Tagi: , , ,